על הדבש ועל העוקץ בישראל
המחזמר הנצחי, ההיסטורי ומעורר ההשראה, מועלה בגרסתו המקורית, כהצדעה לחגיגות ה 70-שנה למדינת ישראל.

המפיקים בחרו להציג את המחזמר « על הדבש ועל העוקץ » בארץ ישראל, כמופע המסמל את לב ליבו של העם היהודי ובהשראת הסיפור ההירואי.
בשנת 1991, שני מדריכי תנועת נוער יהודיים מצרפת קיבלו על עצמם אתגר ללמד את החניכים שלהם על השואה. יוצרי המחזמר, ברנארד ביתן ולורן בן טטה, חשבו שהתיאטרון הוא הבמה האידאלית להגשמת שאיפותיהם ללימוד לקחי השואה. הם רקמו יחדיו טרגדיה, סיפור אהבה נוגע ללב, מסע היסטורי וסיפורי גבורה ושזרו אותם באהבה עמוקה ובמסירות לכדי מחזמר המספר על אמונתו ותקוותו של העם היהודי.
הם קראו למחזמר « על הדבש ועל העוקץ ». סיפור האהבה המוזיקלי, ההיסטורי והסוחף, התחיל את דרכו בקהילה המקומית, צבר אהדה רבה והפך להצלחה בינלאומית עטורת שבחים.

« על הדבש ועל העוקץ » יצא לסיבוב הופעות ברחבי צרפת ואירופה ושבה את לבותיהם של יותר מ-200000 צופים במשך למעלה מעשר שנים. המחזמר מילא את התיאטראות היוקרתיים ביותר באירופה: האולמפיה בפריז, הסירק רויאל בבריסל והאופרה בג’נבה. הגרסה העיברית מהווה המשך טבעי להפקה המרגשת.
הנרטיב המוזיקלי, המתקיים בנקודת מפנה היסטורית בחיי העם היהודי, עוקב אחרי סיפורם של סמואל ורבקה, החל מפגישתם כילדים על רקע הזוועה והייאוש של מחנה המוות אושוויץ, דרך מאבקם לשקם את חייהם במסירות ובעקישות. בהיותם רדופים על-ידי זיכרונות וחוששים מאתגרי העתיד, נצטלבה דרכם של השניים על סיפונה של ספינת
מעפילים דברכם לארץ אחרי המלחמה. בהגיעם כפליטים לארץ, הם החלו לבנות במאמץ עילאי את חייהם החדשים, התיידדו והתאהבו זה בזו, אהבה שפרחה באווירה של תקווה לתקומה ולהתחדשות במדינה שלהם.
בתום המלחמה, הסיפור משלים מעגל היסטורי מרגש עם לידת ביתם, ולבסוף הקמת מדינתם, מדינת ישראל.
המחזמר « על הדבש ועל העוקץ » הוא סיפור אהבה ותקווה פואטי, הקורא לשמר את הזיכרון מאבקם וחלומם של אלה ששרדו והמשיכו.

הפרמיירה של המחזמר « על הדבש ועל העוקץ » בישראל היא נקודת פתיחה של סיבוב הופעות בארץ שיקסים קהלים רבים וממגוונים בזכות השירים הסוחפים, המוזיקה הממכרת, התלבושות המקוריות, העלילה המרגשת והסיפור הנוגע ללב של כולנו.

ההיסטוריה של העם היהודי היא שילוב, של רגעי טרגדי ושמחה, של ייאוש ותקווה של מרירות ומתיקות, של מלח ודבש